25.02.2020
Vrhnika – Češmelj – Vrh Sv. treh Kraljev

Prvi letošnji januarski pohod nas je Vesele Triglavce na sobotno jutro, z odhodom izpred Štirne, najprej pospremil z vzponom na Planino nad Vrhniko (733 m). Nato smo nadaljevali mimo bivše brunarice na Ulovki in Miznega dola proti Češmelju. Po vmesni gozdni poti navzdol, smo morali biti dokaj previdni, saj je bilo na določenih odsekih ledeno. Makadamska pot nas je nato spremljala vse do domačije g. Jelka Orla. Tako kot lani, nas je pričakal z dobrodošlico, kateri je sledila odlično pripravljena topla malica in sladke dobrote. Po dobri urici zelo prijetnega vzdušja, smo se skorajda preveč siti odpravili še do našega cilja - koče na Sv. treh Kraljih. Nekaj pohodnikov se nas je kljub dežnim kapljam povzpelo še do vrha (884 m), od koče oddaljenega le nekaj minut. Razgleda, zaradi slabših vremenskih razmer nismo bili deležni, a to nas ni zmotilo. V koči smo si privoščili daljši počitek, nato pa smo se vrnili proti Vrhniki. Naš pohodnik Lojze, nas je na poti proti domu povabil še k sebi na ogled jaslic, za katere lahko rečemo, da so bile več kot čudovite.

Hvala vodnikoma in organizatorjema pohoda, Srečku Krašovcu in Jožetu Školcu ter pohodniku Lojzetu. Posebno zahvalo pa namenjamo Jelku in Meti Orel ter Tinki za čudovito pripravljen sprejem, malico in vse dobrote, ki smo jih bili deležni in jih tudi z veseljem pojedli. Se vidimo prihodnje leto…

Besedilo: Branka Gutnik

Fotografije: Branka Gutnik

FOTOGRAFIJE