// Planinsko društvo Vrhnika

AKTUALNO

29.10.2019
Pohod na Češko kočo

V soboto, 12. oktobra 2019 smo odšli na pohod na Češko kočo. Z Vrhnike smo odšli ob osmi uri in se odpeljali do Jezerskega. Na poti na Češko kočo smo hodili po gozdu, bližje, ko smo bili cilju, pa smo tudi plezali po lestvah in se preprijemali po "zajlah". Na vrhu je bil čudovit razgled na okoliške gore, na primer Grintovec in Kočno. Malicali smo sendviče, ki smo jih prinesli s seboj in kar nekaj sladkarij, tako da nam sladkorja ni primanjkovalo. Spoznali smo nove prijatelje in skupaj poskrbeli, da nam ni bilo dolgčas. Pot navzdol je bila za marsikoga težja kot navzgor, saj je bilo potrebno zelo previdno prestopati s skale na skalo, ki so bile v senčnih legah zelo vlažne. Avtobus nas je pričakal na zelo lepem mestu, pri Planšarskem jezeru na Jezerskem, kjer nam je bilo vsem zelo všeč. Okrog jezera je razgibana sprehajalna pot, jezero ima obliko srca in privablja veliko turistov.

Naslednji izlet bo v neznano. Po navadi na avtobusu napišemo listke z različnimi idejami, kam gremo, kaj je naš cilj. Nato vodniki med pravilnimi odgovori izžrebajo nagrajenca, ki prejme darilce.

Se vidimo v novembru!

Vabljeni z nami!

Besedilo: Katarina, Maša, Pia

Foto: Mladinski odsek