Galerija slik

25.10.2008
Župana pobratenih mest na stolpu

V petek, 24. oktobra 2008 je Planina doživela prijetno presenečenje, ki se ga je še posebno veselil v maju slovesno odprt novi razgledni stolp. Na obisku so imeli župana pobratenih mest, grškega Iolkosa - župan g. Paris Moutsinas - in naše Vrhnike - župan dr. Marjan Rihar.

Obe občini sta že v juniju letos, ob obisku delegacije Občine Vrhnika v Iolkosu, podpisali pismo o nameri o pobratenju obeh občin. Že takrat so se dogovorili, da delegacija Občine Iolkos še letos vrne obisk.

Po četrtkovem slovesnem podpisu Listine o pobratenju je v petek sledil obisk nekaterih zanimivosti naše občine in planinci Planinskega društva Vrhnika smo počaščeni, da sta delegaciji obeh mest namenili obisk našemu ponosu, ki se lahko kosa z izgradnjo in plovbo argonavtske ladje, ki je na pot iskanja zlatega runa izplula iz Iolkosa in med drugim priplula do Vrhnike.

Kakor vsakega drugega planinca ali obiskovalca Planine in stolpa smo županoma in njunemu spremstvu v zavetišču ponudili naš dober planinski čaj.

Nekaj utrinkov visokega obiska si lahko ogledate v Foto galeriji.

Barjani na Zabreški planini
Zimzeleni na prelazu Ljubelj