Galerija slik

20.04.2016
Akcije markacistov v marcu in aprilu 2016

Markacisti Planinskega društva Vrhnika tudi v letošnjem letu ne "počivajo", kajti izpeljali so kar nekaj akcij, da bi izboljšali stanje planinskih poti za katere vestno skrbijo.

Tako so 26. marca 2016 obnavljali pot iz Stare Vrhnike, mimo zaselka Kuren proti vrhu Planine in se še po dveh letih srečevali s posledicami katastrofalnega žleda. Lastniki gozdov so v večji meri poškodovana drevesa odstranili in nehote so zginile tudi markacije, ki so se nahajale na poškodovanem drevju. Akcija je bila več kot potrebna. Vse slike s te akcije si lahko ogledate na povezavi Stara Vrhnika-Kuren-Planina 26.3.2016-Markacisti

Isti dan, kot je potekala v društvu čistilna akcija (2. aprila 2016) so se dopoldne podali v akcijo vzdrževanja poti iz Starega malna proti Planini, se v zavetišču srečali z udeleženci čistilne akcije in kot da jim dela ni bilo dovolj so odšli še na del trase Vrhniške planinske poti. Njihovo delovanje si lahko ogledate na povezavi: Star maln-Planina in del VPP 2.4.2016-Markacisti.

Vendar pa jim vse to ni bilo dovolj, 10. aprila 2016 so odšli na odkrivanje "zakladov" od Markljevega čebelnjaka do nadvoza stare ceste Vrhnika - Logatec nad avtocesto. Na kaj vse so naleteli si oglejte na posnetkih na naslovu: VPP od čebelnjaka do nadvoza 10.4.2016-Markacisti.

Markacistom za njihovo delo lahko samo čestitamo.

Zapisal: Milan Jerman

Fotografije: Markacijski odsek