Galerija slik

19.06.2015
Markacisti PD Vrhnika so pregledali in očistili pot E7 od Verda do Bistre

Na lani pregledano in očiščeno pot, ki jo je drevje poškodovalo v katastrofalnem žledolomu februarja 2014, je drevje po letošnjih zimskih razmerah v gozdu na več mestih ponovno padlo na pot in oviralo hojo in ogrožalo varno gibanje pohodnikov.

Odsek evropske pešpoti E7 od Verda do prehoda preko železniške proge nad Podgoro je bil pregledan najprej. Na poti je bilo treba odstraniti polomljene veje in drevje v manjšem obsegu in obnoviti del markacij in smerokazov.

Drugi kilometer in pol dolgi odsek v nadaljevanju poti, od železniške proge do gradu Bistra, je skupina petih markacistov uredila letos 30. maja. Na tem odseku smo obnovili markacije in odstranili veje in padlo drevje s poti. Največ dela je zahteval zadnji del poti pred Bistro dela. Na poti je ležalo veliko podrtega drevja od pretekle zime. Skupaj smo opravili za ureditev tega odseka poti 35 delovnih ur.

V soboto,13. junija, je bil pregledan še zadnji odsek poti E7, ki ga ureja Markacijski odsek Planinskega društva Vrhnika, v skladu z dogovorom s Komisijo za planinske poti pri Planinski zvezi Slovenije. Na odseku planinske poti, dolg kilometer in pol od gradu Bistra do meje z občino Borovnica, so bile obnovljene markacije, odstranjeno  padlo drevje in nameščeni smerokazi.

Delo markacistov na tem odseku poti E7 je bilo zahtevno in je zahtevalo uporabo vsega znanja, ki smo ga pridobili na tečajih, rednih licenčnih usposabljanjih in tečajih za varno delo z motorno žago v gozdovih.

Besedilo: Miro Malneršič

Foto: Andraž Gutnik in Miro Malneršič