Galerija slik

02.11.2013
Markacisti nadaljevali z urejanjem stopnic

Načelnik markacijskega odseka, Tone Gutnik, je držal besedo dano na delovni akciji društva, 5. 10. 2013 in za soboto, 19. 10. 2013 sklical svoje markaciste in nekaj njihovih pristašev. Dan prej je le nekaj korenjakov uredilo nekaj stopnic nad Starim malnom, v soboto pa so nadaljevali s premostitvijo korenin, ki so zaradi "človeške" erozije že krepko kazala svoja rebra.

Že skorajda usklajena skupina je na veselje mimoidočih premostila kar štiri kritična mesta in s postavitvijo brun "določila", kje bomo v bodoče hodili, sosednje korenine pa bo kmalu zasulo listje, se spremenilo v kompost in nato v zemljo ter dodatno prehranjevalo drevesa ob poti.

Rovnica, lopata, macola, motorna žaga in pridne roke so opravile svoje in markacisti so res lahko ponosni na svoje delo in vsakdo jih je pohvalil, pa ne samo zaradi teh zadnjih del, ampak tudi na splošno, kako skrbijo za urejanje in označevanje poti iz vseh izhodišč na Planino.

Če si še niste uspeli ogledati tega zadnjega njihovega podviga se počasi "povzpnite" v njihovo foto galerijo.

Besedilo: Milan Jerman

Foto: Družina Gutnik, Mirko Malneršič in Milan Jerman