Galerija slik

24.10.2009
Varnejša pot od Starga malna do Lintverna
 Točno teden nazaj, ko je 8 planincev vkopavalo novo cisterno za vodo, betoniralo "šahte", poravnavalo okolico in "frajhalo" steno za zavetiščem je trojica najbolj pogumnih markacistov, skupaj z mladim pripravnikom, sama opravila veliko delo. Že tri leta nazaj so se lotili obnove in zavarovanja poti od Starga malna do Planine in do Lintverna so že takrat postavili dve brvi, izdelali z bruni zavarovane stopnice in postavili "najdaljšo" jeklenico na tej poti. Z leti se je pokazalo, da morajo na tej relaciji še kaj postoriti in prav prejšnjo soboto so se resno lotili dela in zastavili izdelavo stopnic na najbolj ogroženem delu, ki je bil na gosto prepreden s koreninami in razširiti ter ustrezno zavarovati najožji del dosedanje poti, ki je nesramno "vabila" uporabnike navzdol proti strugi Bele. In uspelo jim je, ne samo to. Preden se jim je na zaključku del priključila še Pavli je vestno obsekala in obrezala vso nebodigatreba rastočo podrast, ki je segala na samo pot od Starga malna do Lintverna. Ko boste stopali po tej lepo urejeni poti le pomislite na to malo pridno skupino, ki je s svojim delom mnogo pripomogla tudi izletnikom in turistom, ki se povzpnejo le do Lintverna. Prepričani so, da se jih bo v naslednjem letu spomnilo tudi Turistično društvo Blagajana in  namenilo v svojem planu tudi kakšen cekin, še kako potreben za nabavo n.pr. nahrbtne kosilnice ali kaj podobnega. Važna je le dobra volja in vse ovire bodo premagane, če pa ne, vam na pomoč pošljemo naše pridne markaciste. Nekaj posnetkov z akcije si lahko ogledate v njihovi Foto galeriji.