Zgodovina markacijskega odseka

Takoj po ustanovitvi PD Vrhnika je začela delovati markacijska skupina. Ena od prvih poti je bila markirana pot na Planino mimo bukve. Kasneje so bile označene tudi ostale smeri z Vrhnike na Planino: Čez Staje, čez Staro Vrhniko in Kuren, čez Zadnje doline in Špico. Poleg poti na Planino je bila markirana tudi pot Planina Smrečje.

Kmalu za tem je prišlo na vrsto trasiranje in markiranje Vrhniške poti (VP), ki poteka čez Planino, Star maln, Raskovec, Dolge tale in nazaj na Vrhniko. Na tej poti vsako leto smerne table in markacije. V zadnjih petih letih so bile obnovljene vse markacije in smerne table na vseh poteh Vrhniškega območja.

Zaradi potreb po poenotenju delovanja markacijske dejavnosti v Sloveniji je bil leta 1999 v ta namen organiziran tečaj s končnim izpitom. Štirje člani PD Vrhnika so ta tečaj uspešno opravili.

Besedilo je povzeto po brošuri, ki je bila izdana leta 2000 ob 40 letnici društva.